• Zondagse dip kost KV Wageningen de overwinning

    Een verdiende nederlaag zondag in Grou, waar Wageningen met twee volle bussen WAJO's op bezoek was bij Mid Fryslân/ReduRisk. 
    Geen moment zaten de blauwwitten echt in de wedstrijd.
     
    Friesland uit altijd lastig dat was bekend, maar dit weekend ging er aan Wageningse zijde maar weinig goed.Het was uiteraard even slikken na zes overwinningen op rij.Het enige positieve is dat de derde plaats behouden blijft. Eén minuut na het fluitsignaal van het duo Klingenberg en vd Meulen hadden beide partijen het eerste doelpunt al gescoord. Het waren een dame van de Friezen en Milko die voor 1-1 tekenden. Een minuut later had de thuisploeg opnieuw de leiding via een stip,maar Danieke zorgde meteen na de hervatting voor 2-2. Twee stippen voor beide ploegen betekende opnieuw een gelijke stand. Milko was aan Wageningse zijde de maker. Mid Fryslân nam daarna het heft in handen en nam een 6-3 voorsprong. Tijd voor een time-out aan blauwwit zijde en dit leek zijn uitwerking te hebben. Milko en Amber zorgden ervoor dat er tot één doelpunt verschil kon worden ingelopen. De thuisploeg had die periode het vizier al duidelijk scherper staan dan Wageningen en opnieuw twee treffers betekende weer een verschil van drie. Jessica deed iets terug, maar dezelfde minuut was de trekker al weer overgehaald aan Friese zijde. Het lukte Wageningen maar niet de stand te keren. Scoorde men dan had de thuisploeg zo goed als meteen het antwoord klaar. Aan de stand 11-9 hadden Danieke, Joost en Amber hun aandeel. Met nog vijf minuten te gaan leek Joost de aanzet te geven tot een inhaalslag.Vanaf de stip en een afstandschot zette hij zijn ploeg langszij(11-11). Evenlater ontstond er een flinke botsing, waar oa Amber de dupe van leek te zijn. Ook een Friese dame kwam enigszins groggie uit de strijd. Laatstgenoemde vervolgde de wedstrijd ,terwijl Amber toch de kant moest opzoeken. Isa kwam op haar plaats en de toegekende stip aan Amber werd helaas gemist door Pim. Met een korte kans was de voorsprong weer voor de thuisploeg, maar Isa zorgde met een kien balletje onder de paal alsnog voor een gelijke ruststand van 12-12.
     
    Die eerste helft was al geen hoogstaand spel van Wageningen, maar de tweede periode zakte de ploeg steeds verder weg. Opgelegde kansen werden aan de lopende band gemist en de Friezen maakten hiervan dankbaar gebruik. Na het influiten van de tweede periode leek het nog even de goede kant op te gaan toen Milko en Joost de blauwitten op een 12-14 voorsprong schoten,  maar de hoop dat het nu wel beter zou gaan werd al snel te niet gedaan. Ondanks opgelegde kansen aan Wageningse zijde  was het Mid Fryslân die hier beter mee om sprong. Deen had inmiddels de plaats ingenomen van Milko. Na 15-15 , een stip van Joost, liep Wageningen eigenlijk alleen nog maar achter de feiten aan. Amber was imiddels dusdanig hersteld dat zij de plaats weer in kon nemen van Isa. Twee stippen aan Friese zijde betekenden  zo goed als de definitieve nederlaag voor Wageningen. Er werd vaak te gehaast aangevallen,  opgelegde kansen lieten ze liggen. Nee, de blauwwitten hadden deze zondag duidelijk hun dag niet De thuisploeg rook hierdoor haar kans en Wageningen moest lijdzaam toezien dat zij het heft in handen namen. Milko kwam er in voor Pim en maakte zo goed als meteen een doorloopbal waardoor de grote schare meegekomen supporters nog enige hoop koesterden. Bij de stand 19-17 kon Deen weer naar de kant voor Pim en Isa verving Nynke. Bij de stand 20-17 nam Wageningen opnieuw een time-out.  Nog vier minuten waren er te gaan enJelle kwam er aanvallend nog  in voor Pim. Deze wissel kon al snel weer vise versa omdat Mid Fryslân weer voor vakwisseling had gezorgd. Jessica liet zich daarna vervangen door Lilly. Nog eenmaal wist Wageningen doel te treffen, maar Mid Fryslân kon tenslotte een verdiende 24-18 op hun conto bijschrijven.
     
    Uithuilen en opnieuw beginnen dus voor Wageningen. Weliswaar behouden ze de derde plaats, maar een flinke opkikker volgende week zou hen vast goed doen. Dan ontvangen ze het op de tweede plaats staande Deetos/Snel/QLS. In Dordrecht acteerden de blauwwitten destijds niet al te best wat in in een 24-20 nederlaag resulteerde. Aanvang van deze wedstrijd 19.30 uur. De reserves, die overigens wel de volle buit binnen haalden tegen MidFryslân(18-22) ontvangen PKC3 om 17.45 uur.
     
    Opstelling en goals;
    A Jessica Lokhorst 2x, Nynke Lokhorst,  Milko van Golberdinge 5x, Joost van Milligen 6x
    V Amber van Doorn 2x, Danieke van de Hoef 2x, Pim Steenbergen 1, Twan Westland 
    R Isa van Bergen 1x, Lilly Ilekhomon, Deen de Jong,  Jelle van Terwisga. 
     
    Patricia Brouwer maakte weer foto's van Wageningen 1 en 2. Bekijk ze hier!