Met weer een volle supportersbus, dit keer zelfs een dubbeldekker, vertrok Wageningen zaterdag richting Oegstgeest om het op te nemen tegen het al gedegradeerde FIKS.
Dat het een "eitje" zou worden, dat was zeker niet de verwachting. Maar de aanhang rekende toch wel op twee punten. Dat gebeurde dan ook, al liep niet alles van een leien dakje. Gelukkig hadden Milko en Isa het vizier op scherp staan, zodat de eindstand tenslotte resulteerde in een verdiende 21-27 zege.
Was het een goede wedstrijd, nou niet bepaald. Alhoewel er niets meer op het spel stond werden toch teveel opgelegde kansjes gemist. Ook liet Wageningen drie stippen liggen.
Maar overall mag Wageningen dik tevreden zijn.Geeindigd op een vijfde plaats als promovendus. Evenveel punten als de nummer vier AWDTV, die door het onderlinge resultaat de playoffs haalden. Voeg daarbij de vierde plaats van de reserves in de reserve-league 2 en Wageningen kan terugkijken op een geslaagd seizoen.
Wageningen leek de leiding te kunnen gaan nemen, toen de eerste aanval werd opgezet en ze meteen een stip kregen toegewezen. Helaas dit kansje ging niet door. Gemist dus. Dankjewel zei een FIKS-heer en bracht zijn ploeg aan de leiding. Via een vrije bal van Pim kwam het eerste doelpunt voor Wageningen op het scorebord, maar dezelfde minuut liet een heer van de thuisploeg zien hoe je wel een stip moet verzilveren. Na een uitstekende opgezette aanval was het Joost die voor 2-2 zorgde. De thuisploeg liet zich echter niet van de wijs brengen en bleef tot halverwege die eerste helft Wageningen de baas, althans wat het scoren betreft. Opnieuw een verzilverde stip voor FIKS betekende voor hen de leiding. Isa zorgde van afstand voor de gelijkmaker , maar de thuisploeg zette nog eens de turbo aan en nam zelfs een voorsprong van twee doelpunten (5-3). Isa dacht daar het hare van en de aansluitingstreffer kwam opnieuw van flinke afstand tot stand. Bij de stand 6-4 wist Wageningen opnieuw geen raad met een stip, maar gelukkig werd dit al snel recht getrokken door Milko die deze avond meermalen de juiste richting wist te vinden. Ook zorgde hij voor de gelijkmaker. Na zo'n twaalf minuten moest de staf wel even van de bank toen Amber naar de grond werd gewerkt. En wat menigeen had verwacht, een stip, werd door het arbitrale duo anders gezien en de tegenstander kreeg een vrije bal.
Het zat wat dat betreft meermalen niet echt mee met de beslissingen van de heren. Met nog ruim tien minuten te gaan werd de stand omgedraaid door Isa die een doorloopbal verzilverde en eindelijk leek Wageningen op de goede weg toen Amber ook haar bijdrage leverde aan de score (6-8). Milko nam nummer negen voor zijn rekening en hoewel FIKS wel mee bleef scoren was het toch Wageningen die het meeste recht hadden op de voorsprong. Isa, Twan, Amber en opnieuw Milko zorgden met nog vijf minuten op de klok voor een 10-14 voorsprong. Je zou zeggen even doordrukken nog. Maar Wageningen begon tegen de rust toch weer in te zakken. De thuisploeg maakte hier dankbaar gebruik van en de rust brak tenslotte aan met een gelijke 14-14 stand.
In de hoop dat Wageningen de tweede helft goed uit de startblokken zou komen, werd langzaam maar zeker bewaarheid. De eerst opgezette aanvallen vielen nog wel wat tegen, maar langzaam maar zeker kwam er toch wat meer geloof terug in de blauwwit gelederen. Het was Pim die voor de voorsprong zorgde en Amber liet zich ook niet onbetuigd. De aansluiter kwam uit handen van een FIKS-heer, maar 2x Milko, Amber en 2x Pim ( beide vanaf de stip) betekende een voorsprong van vijf doelpunten (16-21). Al snel daarna mocht Wageningen opnieuw vanaf de stip proberen te scoren, maar helaas. Toch werd er gescoord door Twan die de bal die achter de korf terecht kwam er alsnog intikte. Nadat Joost de stand had uitgebreid naar 16-23 deed de thuisploeg iets terug, maar Isa bracht het verschil weer op zeven. Nog acht minuten waren er te gaan en de eerste wissel aan Wageningse zijde vond plaats. Deen verving Twan. Intussen was het FIKS toch gelukt weer enigszins in te lopen.
Danieke nam de plaats in van Nynke. Beide wissels werden door die inhaalslag van de thuisploeg al snel weer terug gedraaid. Voor de stand 20-26 was Isa verantwoordelijk door tweemaal de trekker over te halen. De time-out van Wageningen betekende tevens twee wissels, zodat Jelle en Lilly nog een paar minuten konden maken op de plek van Pim en Jessica. In een wat rommelige slotfase was het Milko die de eindstand bepaalde op 21-27 met zijn achtste treffer.
Het zit er dus op voor Wageningen. Een seizoen om trots op te zijn. Met de meer dan trouwe aanhang bij zowel goede als slechte tijden kan sowieso terug gekeken op een topseizoen.
Opstelling en goals:
A Pim Steenbergen 4x, Twan Westland 2x, Isa van Bergen 7x, Amber van Doorn 4x
V Joost van Milligen 2x, Milko van Golberdinge 8x, Nynke Lokhorst, Jessica Lokhorst
R Danieke van de Hoef, Lilly Ilekhomon, Deen de Jong, Jelle van Terwisga, Hijmen Hijnekamp, Noah Gouweloos.
Nu gaan we ons langzamerhand weer voorbereiden op het veldseizoen, waar Wageningen drie toppers uit de League zullen tegenkomen.
DVO/Transus, DALTO/KLAVERBLADVERZ en DOS'46/VDKgroep.