KV Wageningen behaalt zonder veel inspanning grote overwinning
Zaterdag stond de tweede wedstrijd op het programma in de Ereklasse D. Wageningen ontving Antilopen/Bloemendaal Bouw die vorige week een flinke nederlaag incasseerde tegen Spirit. Ook op Het Binnenveld kon de ploeg uit Leusden geen potten breken.
De blauwwitten ontmoetten wel een oude bekende, jaren bij Wageningen gespeeld en inmiddels teruggekeerd op het oude nest, Wouter ter Maten. Zoals gezegd was Wageningen meer dan een maatje te groot voor de Leusdenaren. Zij hoefden echt niet tot het uiterste te gaan en dat kwam zeker niet ongelegen met de warmte zaterdagmiddag. Wageningen startte met Deen op de bank. Jelle nam zijn plaats in. Bij de dames bleef Amber uit voorzorg aan de kant. Zij had ook de hele week niet getraind ivm een kuit blessure.
Het scheidsrechtersduo Van Meerveld en Van de Linde had amper ingefloten of Jelle kon de eerste treffer al op zijn conto bijschrijven. Een toegekende stip liet hij niet onbenut. Meteen daarna was het bij de tegenpartij al raak. Het tweede aanvalsvak had even wat moeite om op gang te komen, maar na ruim vijf minuten had Pim tot twee maal toe voor 3-1 gezorgd. Daarna had Wageningen geen enkele moeite om de juiste richting te vinden en via Jelle, Klae en Joost was het in no time 6-1. Na de tweede treffer van Antilopen vond Wageningen het welletjes en konden ze uitlopen naar 13-2. De tegenstander had slechts het nakijken tegen het veel betere spel van de blauwwitten. Jelle scoorde nummer zeven (stip) en binnen twee minuten hadden Milko (afstand) en Isa (onehander) bijgedragen aan de score. Pim 2x, Klae en Milko maakten de dertien compleet. Antilopen scoorde de derde treffer, maar de verdiende ruststand 16-3 kwam tot stand via Lily (afstand) Milko (stip) en Danieke (doorloopbal).
De tweede helft ging Wageningen op dezelfde voet verder. Met niet teveel inspanning werd er uitgelopen naar 22-5. De eerste opgezette aanval had Pim alweer gescoord en Milko schoot bijna dezelfde minuut van afstand nummer achttien door de korf. Ook nummer negentien kwam op zijn conto en een doorloopbal van Pim betekende 20-4. Bij de stand 22-5, doelpunten van Jelle en Danieke, was Wageningen eventjes niet geconcentreerd genoeg. Wat ballen kwamen niet goed aan en er werden ook wat opgelegde kansen gemist. Gelukkig hadden ze alles weer snel op de rit, hetgeen resulteerde in zesentwintig treffers. Danieke was het eerst aan zet en Jelle, Milko en Pim maakten dit totaal compleet. Wageningen leek richting de dertig treffers te gaan. Jelle en Pim maakten 28-7
Met nog zo'n acht minuten te gaan maakte Danieke plaats voor Lynn en er waren nog vijf minuten te gaan toen Maas voor Milko in het veld kwam. Vlak voor tijd kreeg Wouter ter Maaten een publiekswissel op zijn voormalige Wageningse grond. Onder luid applaus ging hij naar de kant, uitgezwaaid met fakkels door de WAJO's die zijn tijd bij Wageningen zeker niet vergeten waren. Maas zorgde tenslotte vlak voor het eindsignaal voor de eindstand 29-8.
De reserves speelden voor het Eerste tegen DALTO 3 en ook zij hielden de punten in Wageningen. De eindstand 15-12 werd behaald door doelpunten van Joost vd Hul 4x, Anouk Homan 7x, Lynn Meijnen 2x en Roos Schrader 1x.
Opstelling en doelpunten KV Wageningen 1:
A Jelle van Terwisga 6x, Milko van Golberdinge 6x, Klae Dekens 2x, Lily Ilekhomon 1x
V Joost van Milligen 1x, Pim Steenbergen 8x, Isa van Bergen 1x, Danieke van de Hoef 3x
R Maas de Jong 1x, Lynn Meijnen.
Zaterdag staat alweer de return tegen Antilopen op het programma. De wedstrijd in Leusden begint om 15.30 uur.
Voor de reserves staat eveneens een returnwedstrijd op het programma. Zij gaan dan op bezoek bij Dalto. Begin van deze wedstrijd in Driebergen 12.30 uur.